Osuszanie budynków po zalaniu Ełk

Opcje osuszania budynków po zalaniu dostosowane do potrzeb

Nasi Klienci korzystają z kompleksowej usługi osuszania budynków po zalaniu lub z opcji wypożyczenia osuszacza, zależnie od potrzeb. Szeroka gama dostępnych urządzeń sprawia, że oferujemy pomoc również przy rozległych szkodach wodnych, dostarczamy wszystko pod wskazany adres, dbamy o prawidłowy przebieg prac. Propozycja współpracy dotyczy również domów, bloków i innych obiektów w Ełku oraz okolicznych miastach.

Kiedy wystarczy wynajem osuszaczy

Część szkód wodnych można usunąć korzystając z podstawowych funkcjonalności oferowanych przez nas urządzeń. W takiej sytuacji wypożyczysz je z Centrum Osuszania do Twojego domu czy firmy na korzystnych warunkach. Jest to opcja mniej kosztowna, zatem jeżeli po ustaleniu szczegółów będziemy wiedzieć, że nie są potrzebne bardziej zaawansowane działania, na przykład podposadzkowe, możemy zaproponować wynajem osuszaczy.

Oferujemy wypożyczanie modeli kondensacyjnych, adsorpcyjnych, a także urządzeń dodatkowych, jak wentylatory. Dzięki temu otrzymasz indywidualnie dobrany sprzęt bez potrzeby zakupu i późniejszego przechowywania.

Wysokiej klasy osuszacze Corroventa

Skuteczność osuszania budynków po zalaniu zależy od wydajności urządzeń oraz ich gotowości do pracy ciągłej lub w długich cyklach. Modele marki Corroventa są stworzone tak, aby zapewniać wysoką efektywność w standardowych i nietypowych warunkach, na przykład w pomieszczeniach nieogrzewanych lub gdy woda czy wilgoć znajdują się pod posadzką.

Jeżeli w pomieszczeniu nie ma możliwości odprowadzenia wilgoci na zewnątrz, stosujemy osuszacze adsorpcyjne, wyposażone w zbiornik na pochłanianą z powietrza wilgoć. Urządzenia kondensacyjne natomiast sprawiają, że para wodna zmienia się w ciecz w procesie kondensacji, następnie oddzielana jest woda, która po wpłynięciu do zbiornika nie jest w nim zatrzymywana, lecz usuwana za pomocą specjalnych rur poza budynek.

Z osuszaniem budynków po zalaniu wiąże się kilka zależności, między innymi to, czy dany obiekt jest użytkowany i jaka jest zazwyczaj temperatura we wnętrzach. Znaczenie ma także obecność zanieczyszczeń, jak kurz, pyłki, sierść zwierząt. Rozmawiamy o szczegółach, aby odpowiednio dobrać osuszacze. Dzięki naszej stale poszerzanej wiedzy i doświadczeniu z przyjemnością pomagamy Klientom.

Lokalizowanie wycieków na początek współpracy

Wzywając Centrum Osuszania do Ełku lub innego miasta otrzymasz profesjonalne wsparcie, również w kwestii ustalenia przyczyny szkód wodnych. Na potrzeby lokalizowania wycieków korzystamy ze skutecznych metod oraz precyzyjnych urządzeń pomiarowych. Często źródło problemów jest widoczne bez dodatkowej diagnostyki, lecz kiedy nie zostało ono ustalone, używamy:

kamery termowizyjnej – odczyt z niej widoczny jest jako konkretne kolory. Szukamy wtedy wycieków ciepłej wody, na przykład z instalacji hydraulicznej, przewodów centralnego ogrzewania albo ogrzewania podłogowego. Kolor czerwony to potencjalne miejsce awarii.

gazu znacznikowego – konieczne jest usunięcie wody z danej instalacji (służy do tego kompresor), a następnie wtłoczenie specjalnej mieszanki gazowej. Ulatniać się ona będzie w miejscu nieszczelności, badamy to z użyciem urządzenia zwanego detektorem wodoru.

Szybko ustalamy źródło wycieku w budynkach po zalaniu, informujemy o konieczności przeprowadzenia napraw, jeżeli doszło do usterki w danej instalacji. Gdy usterka zostanie naprawiona możemy przystąpić do dalszych działań.

Solidne osuszanie podposadzkowe

Wodę i wilgoć znajdujące się w głębszych warstwach podłogi należy usunąć, aby zapobiec trwałemu zawilgoceniu. Nie warto czekać, ponieważ są to czynniki, które powodują uszkodzenia posadzki, dodatkowo wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi pleśni. Przebieg osuszania podposadzkowego, zwanego również podpodłogowym, zależy od tego, czy w konstrukcji:

znajduje się woda, którą trzeba odpompować – prace w budynkach po zalaniu wykonujemy wtedy z użyciem pompy ciśnieniowej oraz separatora, który zapobiega przedostaniu się wody do tej pompy, natomiast powietrze w głąb podłogi wtłacza osuszacz;

występuje tylko wilgoć, bez zastoin wody – możemy zastosować suszenie w trybie tłoczącym, gdzie osuszacz wprowadza powietrze do pompy, która je ogrzewa i dopiero wtedy wtłacza pod podłogę dla zwiększenia skuteczności tej metody;

jest zawilgocona warstwa izolacyjna – dotyczy to między innymi podłóg na legarach, ponieważ jest tam przestrzeń na wtłoczenie znacznej ilości suchego powietrza; jako dodatkowe urządzenie istotny jest wtedy wentylator niskociśnieniowy.

Korzystamy z rozwiązań, które pozwalają uniknąć zdejmowania całych paneli czy płytek. Potrzebnych jest tylko kilka niewielkich nawierceń, a jeżeli masz podłogę z dylatacją, zwykle można przeprowadzić prace bez ingerencji w jej strukturę.

osuszanie budynków Ełk

Nie zwlekaj z zamówieniem usuwania szkód wodnych

Im szybciej rozpoczynamy osuszanie budynków po zalaniu, tym większa jest szansa na ograniczenie strat. Profesjonalna usługa obejmuje ponadto komplet działań od wykonania oględzin i pierwszych pomiarów wilgotności powierzchni oraz powietrza poprzez dokumentację zdjęciową po dobór i uruchomienie urządzeń. Na zakończenie prac również wykonujemy pomiary oraz zdjęcia niezbędne do dokumentacji. Ma to znaczenie zwłaszcza w kontekście składania wniosku o odszkodowanie – pokazuje, że usuwanie szkód wodnych było konieczne.

Zadzwoń i zapytaj o osuszanie budynków po zalaniu w Ełku

Zapraszamy do kontaktu bez względu na przyczynę powstania szkód wodnych w Twoim domu lub innym obiekcie. Współpracujemy z osobami prywatnymi, właścicielami firm, zarządcami kompleksów budowlanych. Wszystkie zadania realizujemy terminowo, z uwzględnieniem realnych potrzeb Klientów.

Menu