Osuszanie

Profesjonalne osuszanie, skuteczne działania nie tylko w Białymstoku

Współczesne metody osuszania obiektów i powierzchni to szeroka gama możliwości, gdy potrzebne jest usuwanie szkód wodnych. Z użyciem specjalistycznych urządzeń marki Corroventa zapewniamy szybką realizację zleceń tak w przypadku niewielkich awarii sanitariatów domowych, jak też przy usuwaniu wielkopowierzchniowej wilgoci technologicznej. Zastosowanie sprawdzonych systemów i metod pozwala nam spełniać oczekiwania Klientów.

Przemyślane działania w trosce o osuszane budynki

Zanim rozpocznie się proces osuszania, konieczne są dokładne oględziny miejsca realizacji, ustalenie prawdopodobnych przyczyn awarii, a także zlokalizowanie źródła wycieku. Zwykle przebiega to jak poniżej.

 1. Wstępne ustalenia z Klientem i początek prowadzenia dokumentacji. Po otrzymaniu zgłoszenia przyjeżdżamy z niezbędnym sprzętem pomiarowym tam, gdzie realizowane będzie nasze zadanie. Zdarza się, że właściciel mieszkania czy domu wie, gdzie znajduje się przyczyna awarii, lecz znacznie częściej konieczne jest wykonanie profesjonalnych pomiarów. Na miejscu:
  • przeprowadzamy oględziny,
  • wykonujemy zdjęcia i obieramy punkty pomiarowe do zmierzenia poziomu wilgotności powierzchni,
  • dokonujemy pomiarów, które są niezbędne do ukazania skali problemu, co ma znaczenie dla ubezpieczyciela.
 2. Lokalizowanie wycieków. Zależnie od sytuacji używamy podstawowych lub bardziej zaawansowanych urządzeń i metod. Gdy nie wiemy, co jest źródłem wycieku, niezbędne bywa zastosowanie:
  • wilgotnościomierza – pomocny, gdy źródło wycieku jest dosyć oczywiste i można z dużą dokładnością określić miejsce awarii,
  • kamery termowizyjnej – widoczne na kamerze linie wyznaczające różnice temperatur sprawdzają się zwłaszcza w przypadku instalacji z ciepłą wodą,
  • detektora gazu, czyli czujnika wodorowego w metodzie ciśnieniowej – gdy w instalacji wodnej lub ogrzewania podłogowego występuje spadek ciśnienia, doprecyzować miejsce przecieku można z zastosowaniem tzw. gazu formującego, który wpuszczony do przewodów będzie wydostawał się do pomieszczenia przez nieszczelne miejsce.
 3. Usunięcie fragmentów ściany/posadzki, aby naprawić uszkodzoną instalację. Jeżeli zlokalizowane zostało źródło wycieków, można dostać się do niego z użyciem metod inwazyjnych, lecz z dbałością o to, aby usunięte fragmenty posadzek i ścian były możliwie najmniejsze. To czas na naprawę zlokalizowanych usterek/nieszczelności.
 4. Proces osuszania. Jego prawidłowy przebieg wymaga zastosowania odpowiednio dobranych metod, czyli wspomnianej wyżej metody kondensacyjnej lub adsorpcyjnej. Gdy zawilgocona jest posadzka lub głębsze warstwy ścian, konieczne będzie osuszanie podposadzkowe, które pozwala usunąć wodę tych warstw i osuszyć je z wilgoci.
 5. Ostatnie pomiary, skompletowanie dokumentacji. Proces osuszania może trwać kilkanaście dni, zwykle do 14. Nie należy skracać tego czasu, całość powinna zostać osuszona solidnie, a efekt potwierdza się z użyciem wilgotnościomierza. Pomiary, zdjęcia oraz wszystkie protokoły po zakończeniu prac dopełniają prowadzoną od początku zlecenia dokumentację. Jest ona niezbędna, aby ubiegać się o pokrycie kosztów z ubezpieczenia.

Pomagamy Klientom zarówno w sytuacjach oczywistych, jak również wtedy, gdy pierwotnie nie sposób określić źródło wycieku, na przykład gdy w zabudowie bliźniaczej źródło znajduje się w sąsiednim budynku na przyległej ścianie.

Warto skontaktować się z Centrum Osuszania, aby mieć gwarancję profesjonalnie wykonanej usługi.

Zaawansowane usługi z dziedziny osuszania

Gdy należy niezwłocznie osuszyć daną powierzchnię, a pogoda lub warunki we wnętrzach nie są sprzyjające, z pomocą osuszaczy, wentylatorów, turbosprężarek oraz separatorów wody szybko osiągamy zamierzone efekty. Prowadząc Centrum Osuszania znamy mechanizmy dotyczące powstawania poszczególnych zawilgoceń od awarii przewodów ogrzewania podłogowego po brak cyrkulacji powietrza podczas prac remontowych. W każdej z tych sytuacji warto skorzystać ze skutecznych metod osuszania.

Nasza propozycja to osuszanie:

podposadzkowe – zwane również podpodłogowym; jest niezbędne, gdy doszło do:

 • zalania podłogi i woda dostała się pod panele czy terakotę; tutaj wilgoć nie odparuje samoczynnie, ponieważ jest stale zakryta ciężkim pokryciem podłogowym;
 • awariami przewodów ogrzewania podłogowego; woda z uszkodzonych przewodów wymaga odpompowania, następnie należy osuszyć zawilgocone powierzchnie;

wilgoci technologicznej – wszystkie prace budowlane oraz remontowe, w których dominuje cement, gładzie szpachlowe, farby, to konieczność osuszenia powierzchni przed kolejnymi działaniami; osuszacze świetnie spełniają swoje zadanie;

budynków po zalaniu – tak w przypadku pojedynczych pomieszczeń, jak i całych domów oraz innych obiektów można dobrać odpowiednią liczbę i rodzaj urządzeń, aby w optymalnie krótkim czasie usunąć nadmiar wilgoci.

Przed rozpoczęciem współpracy wykonujemy pomiar specjalistyczną sondą, która bada stopień zawilgocenia danej powierzchni, zawartość wody w powietrzu w danym pomieszczeniu, a także temperaturę otoczenia.

osuszanie białystok

Istotny czas pracy urządzeń z Centrum Osuszania

Wykonanie pomiarów oraz wizyta naszego specjalisty w miejscu realizacji są niezbędne, aby określić, ile osuszaczy lub innych urządzeń będzie potrzebnych do skutecznego przeprowadzenia działań, a także jaki jest szacunkowy czas zakończenia naszych prac. Zwykle potrzebujemy około 10 dni (lub więcej przy rozległych zawilgoceniach), aby osuszyć powierzchnie, całe pomieszczenia lub obiekty. Na podstawie fachowych pomiarów podajemy wstępną wycenę.

Wszechstronna pomoc w usuwaniu szkód wodnych

Spełniając oczekiwania Klientów z Białegostoku i pobliskich miast pomagamy zarówno w osuszaniu, jak też w wielu kwestiach dotyczących poszczególnych realizacji. Do gamy naszych usług należy również tworzenie dokumentacji:

wstępnej danego zlecenia,

w trakcie prac,

po zakończeniu działań,

niezbędnej do rozliczenia z ubezpieczycielem.

Nasza wiedza i doświadczenie to solidne podstawy do skutecznego działania, a najlepszą formą rekomendacji są zadowoleni ze współpracy Klienci.

Zapraszamy do kontaktu

W każdej sytuacji związanej z koniecznością osuszania nadmiaru wilgoci należy działać szybko, aby zapobiec szkodom i trwałemu uszkodzeniu powierzchni lub elementów konstrukcyjnych. Wybierając Centrum Osuszania, a tym samym markę Corroventa, wybierasz skuteczność i bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

Menu