Osuszanie kondensacyjne

Potencjał osuszania kondensacyjnego w przypadku szkód wodnych

W osuszaniu kondensacyjnym istotny jest mechanizm pozwalający skroplić parę wodną z powietrza i odprowadzić ją na zewnątrz budynku. Tą metodą osuszamy różne powierzchnie, mniejsze i większe pomieszczenia, a także całe obiekty. Z zastosowaniem wysokiej jakości urządzeń szwedzkiej marki Corroventa możemy zaplanować wszystkie działania tak, aby uzyskać możliwie najlepsze rezultaty.

Jedno z najszybszych rozwiązań w przypadku mokrych ścian i nie tylko

Osuszacze kondensacyjne są wydajne, ciche, mało wrażliwe na pył oraz inne zanieczyszczenia. Jedno urządzenie wystarczy do pracy na około 80 m2 i pozwala zwykle w ciągu 10 – 14 dni usunąć szkody wodne, w tym również z głębszych warstw ścian, podłóg czy stropów.

Jak to działa?

Urządzenie skrapla parę wodną z powietrza i odprowadza tę wilgoć na zewnątrz budynku.

Osuszone powietrze i jego mniejsza wilgotność względna są bodźcem do odparowywania wody z zawilgoconych powierzchni.

Wilgoć tę wraz z powietrzem zasysa specjalny wentylator wewnątrz urządzenia, natomiast w parowniku następuje schodzenie pobranego powietrza, para wodna zmienia się w ciecz (proces kondensacji).

Odseparowana w tym procesie woda, czyli kondensat, trafia do zbiornika, skąd odprowadzana jest na zewnątrz.

Dla optymalnej wydajności ważna jest szczelność pomieszczenia, dlatego z osuszaniem kondensacyjnym wiążą się głównie prace w pomieszczeniach zamkniętych.

Od awarii związanych z zalaniem po zawilgocenia przez wodę deszczową

Centrum Osuszania podejmuje się prac związanych z usuwaniem szkód wodnych zarówno w mieszkaniach i domach prywatnych, jak też w obiektach handlowych, przemysłowych i wielu innych. Przyczyną takich zawilgoceń są na przykład:

typowe zalania, gdy szkodę spowodowała woda z wyższych kondygnacji; zwykle spowodowane nieuwagą (długotrwałe przelewanie wody w wannie) lub awarią, w której niemożliwe jest szybkie usunięcie wylewającej się wody (pęknięcia przewodów, rur, uszkodzenie zaworów);

awarie we własnym mieszkaniu czy obiekcie; poza powyższymi może to być również niedrożność instalacji wodnej i kanalizacji, uszkodzenia pralki, zmywarki z niewielkim lecz stałym wyciekaniem wody;

niezauważalne pierwotnie rozszczelnienia rur w ścianach i podłogach; usuwanie szkód wodnych może być wtedy potrzebne w całym budynku, gdy zlokalizowane zostaną miejsca rozszczelnień i zakończy się proces naprawy;

intensywne opady deszczu przy pozostawionych otwartych drzwiach i oknach, nieszczelnym dachu; wystarczy kilkanaście dni, aby doszło do zawilgoceń, które wymagać będą profesjonalnej pomocy, na przykład osuszania kondensacyjnego.

osuszanie kondensacyjne białystok

Po zakończeniu prac następuje kontrola poziomu wilgoci z użyciem specjalnej sondy. W ten sposób oceniamy, czy rzeczywiście zawartość wody w powietrzu została zredukowana do właściwego poziomu, a Klient ma pewność, że wnętrza są odpowiednio suche i gotowe do użytkowania.

Pomagamy również w kontaktach z ubezpieczycielem

Likwidacja szkód w ubezpieczonym mieniu to szereg formalności niezbędnych, aby przygotować zgłoszenie i przekazać ubezpieczycielowi wszystkie istotne dokumenty oraz dane. Współpracując z Klientami z Białegostoku i pobliskich miast służymy pomocą również w tej kwestii.

Przygotowujemy wstępna, a docelowo również pełną dokumentację prowadzonych prac, która zawiera odczyty z pomiarów przed rozpoczęciem osuszania, w trakcie trwania prac oraz po ich zakończeniu. Zamieszczamy tam również kwoty związane z niepodważalnymi, obowiązującymi stawkami usuwania szkód wodnych w danym rejonie. Czy to osuszanie kondensacyjne, adsorpcyjne, podposadzkowe lub inna metoda, dokumentacja jest kompletna i gotowa do przekazania ubezpieczycielowi.

Zawsze gotowi do pracy – Centrum Osuszana z Białegostoku

Tak w niespodziewanych awariach i zalaniach, jak też w sytuacjach, które zleceniodawca może przewidzieć, podejmujemy się działań z zastosowaniem profesjonalnych osuszaczy. Potwierdzana nieustannie skuteczność osuszania kondensacyjnego to powód, dla którego warto mieć zawsze przy sobie nasz numer telefony i zadzwonić, gdy potrzebujesz pomocy.

Zapraszamy do kontaktu, zapewniamy bezpłatne pomiary oraz wykonanie wstępnej wyceny.

Menu