Wynajem osuszaczy

Wynajem osuszaczy w firmie Centrum Osuszania w Białymstoku

W przypadku zalania budynku konieczne jest wdrożenie odpowiednich działań, które pomogą zapobiec wystąpieniu grzybów czy pleśni. Obecnie używa się w tym celu skutecznych metod bazujących na zastosowaniu profesjonalnych osuszaczy. Sprzęty te nie należą do tanich, jednak w Centrum Osuszania w Białymstoku oferujemy wynajem osuszaczy. Zapraszamy mieszkańców miasta i innych miejscowości do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami.

Wypożyczalnia urządzeń kondensacyjnych oraz adsorpcyjnych

Dysponujemy wysokiej klasy sprzętami pochodzącymi od szwedzkiej firmy Corroventa. Doskonale sprawdzają się one do usuwania nadmiaru wilgoci z powierzchni, jednak kluczowy jest dobór właściwej metody. Oferujemy więc wynajem osuszaczy zarówno kondensacyjnych, jak i adsorpcyjnych. Te pierwsze świetnie radzą sobie nawet z bardzo zawilgoconymi konstrukcjami i w przypadku dużych powierzchni. Często są wykorzystywane na budowie, gdyż, dzięki specjalnym filtrom, skutecznie wychwytują różnego rodzaju zanieczyszczenia. Jednak, co ważne, wymagają one zapewnienia odpowiednich warunków w otoczeniu – mowa na przykład o temperaturze, która powinna wynosić powyżej 14 stopni Celsjusza.

W wielu przypadkach Klientom z Białegostoku i innych miast proponujemy też wynajem osuszaczy adsorpcyjnych. Urządzenia te sprawdzają się zwłaszcza w prywatnych domach i mieszkaniach, gdyż wyróżnia je między innymi:

cicha praca,

lekkość,

skuteczność w usuwaniu skutków niewielkich awarii i zawilgoceń miejscowych,

wydajność niezależnie od panujących warunków.

Są one jednak mniej odporne na zanieczyszczenia, dlatego nie stosuje się ich w przypadku osuszania budynków poddawanych na przykład pracom remontowym. Warto wspomnieć też o tym, że oba rodzaje różnią się zasadą działania. W sprzętach kondensacyjnych za skraplanie wilgoci odpowiada specjalny agregat skraplający. W mechanizmie adsorpcyjnym natomiast powietrze trafia do specjalnego filtra, po czym jest transportowane przez rotor, gdzie znajduje się substancja pochłaniająca i skraplająca wilgoć.

Wynajem osuszaczy i pomoc w doborze

Jak zostało wspomniane, istotny jest wybór sprzętu właściwie dopasowanego do indywidualnych kwestii, takich jak lokalizacja wycieku. Aby mieć pewność zastosowania odpowiedniego urządzenia, należy skorzystać z pomocy specjalisty. W naszym asortymencie znajduje się wiele modeli o odmiennych parametrach technicznych, dzięki czemu jesteśmy w stanie wskazać skuteczne rozwiązanie w przypadku nawet skomplikowanego zadania, takiego jak duże zawilgocenia konstrukcji. Istotne są ponadto warunki w pomieszczeniu – jeśli panuje niska temperatura, dobrym wyjściem będzie wynajem osuszaczy adsorpcyjnych, które wykazują wysoką skuteczność nawet wówczas, gdy temperatura nie przekracza 0 stopni Celsjusza.

Należy wspomnieć również o tym, że niska cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem podczas poszukiwań sposobu na usuwanie szkód wodnych. Zastosowanie niskiej jakości urządzeń może przełożyć się na uzyskanie niewystarczających efektów oraz na późniejsze powstawanie pleśni i grzybów. Warto więc postawić na wynajem sprawdzonych osuszaczy, które posiadamy w naszej ofercie.

urządzenia osuszające

Zapraszamy do kontaktu

W przypadku zalania pomieszczeń istotną rolę odgrywa szybka reakcja. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego Klientom zapewniamy profesjonalną pomoc, elastyczne terminy oraz merytoryczne doradztwo. Na fachowe wsparcie ze strony naszych specjalistów mogą liczyć też osoby chcące skorzystać z wynajmu osuszaczy – doskonale znamy specyfikę naszych urządzeń i potrafimy dobrać właściwy model do konkretnego przeznaczenia. Udzielamy też porad dotyczących właściwej eksploatacji. Aby omówić szczegóły, odwiedź naszą siedzibę w Białymstoku lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Menu