Osuszanie podposadzkowe

Niezawodne osuszanie podposadzkowe z urządzeniami Corroventa

Współczesne metody osuszania podposadzkowego, zwanego również podpodłogowym, sprawdzają się w każdej sytuacji, w której zawilgocone podłogi nie mogą wyschnąć w sposób naturalny. Oferując Klientom nasze usługi zapewniamy dokładną analizę sytuacji, wykonanie profesjonalnych pomiarów, a następie zastosowanie urządzeń, które wpłyną na osuszenie podłogi tak na powierzchni, jak też w niższych warstwach. Bazujemy na rozwiązaniach szwedzkiej marki Corroventa – z tymi osuszaczami i separatorami podejmujemy się również najbardziej zaawansowanych prac w różnych obiektach.

Gdy potrzebna jest pomoc Centrum Osuszania

Wykonując prace związane z osuszaniem podposadzkowym docieramy do niższych warstw podłogi, ponieważ one również wymagają osuszenia, a gdy będą zbyt długo zawilgocone przyczynią się do bardziej rozległych zniszczeń. Warto więc reagować natychmiast po wystąpieniu takich szkód wodnych.

Nowoczesne, funkcjonalne urządzenia towarzyszą nam w codziennej pracy, gdy na zlecenie Klientów usuwamy wilgoć z posadzek po:

zalaniach domów i mieszkań,

awarii przewodów ogrzewania podłogowego,

lokalnych podtopieniach, zlaniach piwnic i wyższych kondygnacji,

rozszczelnieniach rur i przewodów instalacji:

  • wodno-kanalizacyjnych,
  • centralnego ogrzewania,

zawilgoceniu spowodowanym brakiem prawidłowej wentylacji pomieszczeń,

pracach budowlanych, gdy osuszenia wymaga wilgoć technologiczna,

stałym podciąganiu wilgoci z gruntu (tzw. podciąganie kapilarne).

Ponadto, przyczyną mokrej posadzki może być brak odpowiedniej izolacji przeciwwilgociowej i przeciwwodnej. W każdej z tych sytuacji możemy pomóc z użyciem odpowiednio dobranych urządzeń, które dostarczamy na terenie Białegostoku i okolic, a następnie nadzorujemy ich pracę, aby efektywnie spełniały swoje zadanie.

Dlaczego należy działać niezwłocznie

Usunięte zastoiny wody to początek całego procesu zmierzającego do osuszenia podłogi oraz warstw znajdujących się poniżej, gdy dodatkowo mowa o podłodze z warstwą izolacyjną oraz z instalacją ogrzewania. Kiedy naprawione zostanie miejsce awarii, możemy przystąpić do osuszania podpodłogowego. Taka strategia:

pozwala stworzyć warunki do przeprowadzenia niezbędnych napraw instalacji podpodłogowej,

zmniejsza ryzyko trwałych zawilgoceń, przyczyniających się między innymi do powstawania pleśni,

zapobiega trwałym uszkodzeniom paneli podłogowych i innych materiałów ulegających zniszczeniu pod wpływem wilgoci,

wpływa korzystnie na optymalną wilgotność powietrza w pomieszczeniach, zapobiega ich wychłodzeniu, które miałoby miejsce przy niedosuszonej podłodze.

Metoda osuszania podpodłogowego umożliwia wtłoczenie suchego powietrza pod posadzkę oraz wyprowadzanie wilgoci spod podłogi do pomieszczenia. Tutaj umieszczamy osuszacze, których zadaniem jest pochłanianie wilgoci z powietrza i odprowadzanie jej odpowiednio do odpływu (osuszanie kondensacyjne) lub na zewnątrz budynku (modele adsorpcyjne).

osuszanie podposadzkowe, podpodłogowe białystok

Pracujemy w Białymstoku i na terenie okolicznych miast

W dziedzinie osuszania podpodłogowego zmieniają się technologie, pojawiają się nowe metody i udoskonalone rozwiązania. Korzystając z urządzeń Corroventa i stale poszerzając wiedzę specjalistyczną z powodzeniem stosujemy te rozwiązania podczas poszczególnych realizacji.

Nasze dane kontaktowe warto mieć zawsze pod ręką. Z zaangażowaniem podejmujemy się kolejnych zadań.

Menu