Usuwanie szkód wodnych

Szybkie i sprawne usuwanie szkód wodnych

Proces usuwania szkód wodnych można skrócić do niezbędnego minimum z zachowaniem wysokiej jakości świadczonych usług. Służą temu profesjonalne osuszacze, separatory wody, pompy ciśnieniowe oraz inne urządzenia, które stosujemy podczas realizacji poszczególnych zleceń. Bazujemy na sprawdzonej szwedzkiej marce Corroventa, a efekty naszych prac doceniło już wielu Klientów z Białegostoku i okolic.

Nie zwlekaj, wybierz Centrum Osuszania

O usuwaniu szkód wodnych należy zdecydować niezwłocznie po stwierdzeniu, że ściany, posadzki czy stropy lub całe pomieszczenia wymagają usunięcia nadmiaru wody. Pozwoli to zapobiec przenikaniu wilgoci do głębszych warstw oraz kumulowaniu się jej w powietrzu. Skorzystaj z usługi osuszania gdy:

doszło do zalania lokalu – to jedna z najczęstszych sytuacji, w których Klienci doceniają efektywność osuszaczy,

awarii uległy domowe podłączenia wody – od przewodu odpływu pralki po przewody podłączenia zmywarki,

miała miejsce awaria instalacji w ścianach – usterki zwykle początkowo niewidoczne, które po czasie ujawniają się w postaci zawilgoconych ścian,

uszkodzeniu uległ przewód ogrzewania podłogowego – niezbędne są zaawansowane działania, w tym odpompowane nadmiaru wody spod posadzki,

wilgoć spowodowana jest opadami deszczu – powszechne zwłaszcza na poddaszach i strychach w przypadku nieszczelnego dachu.

Szybka reakcja zapobiega powstawaniu tzw. szkód wtórnych, czyli trwałemu uszkodzeniu powierzchni, powstawaniu grzybów, pleśni. Z pomocą profesjonalnych urządzeń możemy działać tuż po wykonaniu wstępnych pomiarów i ocenie zakresu niezbędnych prac.

Odpowiednie metody dla najlepszych efektów

Wyposażeni w osuszacze kondensacyjne, adsorpcyjne oraz inne urządzenia marki Corroventa, stosujemy szereg indywidualnie dobranych metod do potrzeb konkretnej realizacji.

Do osuszania podpodłogowego, czyli między innymi w przypadku, gdy awarii uległ przewód ogrzewania podłogowego i należy najpierw odpompować nadmiar wody, niezbędna jest pompa ciśnieniowa oraz separator wody. Następnie po tym etapie zastosować można zestaw osuszacz + pompa, aby wtłoczyć suche powietrze go głębszych warstw podłogi.

Osuszanie warstw izolacji podłóg oraz ścian odbywa się z użyciem osuszacza oraz wentylatora niskociśnieniowego. W efekcie równomiernie osuszane powietrze pozwoli uwalniać wilgoć ze ścian i podłóg, a wilgoć ta zostanie pobrana przez osuszacz i odprowadzona na zewnątrz.

Gdy usuwanie szkód wodnych dotyczy całych zamkniętych pomieszczeń, stosujemy osuszacze o odpowiedniej wydajności, a dodatkowo wentylatory, które przyspieszają cyrkulację powietrza, przyczyniając się tym samym do szybszego uwalniania wilgoci ze stropów, ścian, podłóg.

usuwanie szkód wodnych białystok

Wyręczymy Cię w kontaktach z ubezpieczycielem

Niezależnie od okoliczności, w których zachodzi konieczność usuwania szkód wodnych, w tym również od przyczyn oraz skali tej sytuacji, należy zgłosić szkodę swojemu ubezpieczycielowi, aby mieć szansę na odszkodowanie lub gdy szkoda powstała z Twojej przyczyny lecz dotyczy innej osoby – na wypłatę odszkodowania tej osobie z Twojej polisy.

Tworzymy całą niezbędną dokumentację, zamieszczamy w niej pomiary sprzed rozpoczęcia osuszania, następnie pomiary wykonane w trakcie i po zakończeniu prac. Również w przypadkach bardziej złożonych, gdy konieczna była interwencja pogotowia wodno-kanalizacyjnego, doradzamy w kwestii uzyskania niezbędnych protokołów. Później wystarczy już tylko czekać na decyzję ubezpieczyciela.

Osuszanie szkód wodnych – na wszelki wypadek

Przykład wielu naszych Klientów z Białegostoku pokazuje, że samodzielne działania nie zastąpią użycia profesjonalnych rozwiązań, gdy potrzeba zaawansowanego osuszania powierzchni i pomieszczeń. Wybierz Centrum Osuszania, gdy szukasz solidnego wsparcia.

Menu