Lokalizacja i wykrywanie wycieków wody

Precyzyjne lokalizowanie wycieków wody

Współczesne działania związane z lokalizacją wycieków wody można przeprowadzić w sposób niezwykle precyzyjny, wielokrotnie pozwalający dotrzeć do źródła zalania bez potrzeby ingerencji w konstrukcję ścian i posadzki. Zależnie od tego, czy przyczyną awarii jest nieszczelność instalacji wodno-kanalizacyjnej, czy na przykład uszkodzenie w ogrzewaniu podłogowym, stosuje się jedną z kilku metod. Takie działania prowadzimy również w domach i mieszkaniach naszych Klientów na terenie Białegostoku oraz innych miast.

Jak przeprowadzamy wykrywanie wycieków

W Centrum Osuszania większość realizacji to właśnie takie, podczas których potrzebne jest odszukanie źródła wycieku. Inaczej niż przy zalaniu piwnic wodą deszczową czy podciąganiu kapilarnym, gdzie przyczyna jest oczywista, w przypadku miejsc ukrytych pod posadzką oraz w ścianach należy skorzystać z pomocy zaawansowanych narzędzi.

Do wykrywania wycieków stosujemy jedną z dwóch metod.

Gdy przyczyną wycieku jest awaria instalacji z ciepłą wodą, czyli w przypadku ogrzewania podłogowego oraz instalacji ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Źródło wycieku ustalane jest wtedy z użyciem kamery termowizyjnej działającej na podczerwień, a odczyt to kolory na wyświetlaczu, które wskazują, że w danym miejscu jest nieszczelność.

Próba ciśnieniowa w metodzie gazu znacznikowego ma za zadanie zweryfikować, czy dana instalacja (ciepła lub zimna woda) jest szczelna. Ewentualne spadki ciśnienia widoczne są na manometrze.

W wyjątkowych, bardzo nietypowych sytuacjach precyzyjna lokalizacja wycieków wody nie jest możliwa z zastosowaniem powyższych metod. Konieczne staje się wtedy skucie danej powierzchni lub usunięcie większych jej fragmentów, aby dostać się do danej części instalacji. Może się również okazać, że wyciek pochodzi z systemu centralnego ogrzewania lub kanalizacji.

Dlaczego tak ważna jest szybka fachowa pomoc

Prowizoryczne osuszanie bez ustalenia źródła wilgoci lub ustalenie źródła wycieku na tyle późno, że nie wystarczą standardowe metody, aby usunąć szkodę, to jedne z kilku sytuacji, którym należy zapobiegać. Dlaczego?

Gdy jesteś właścicielem danego mieszkania lub budynku, uniknąć możesz skuwania całych obszernych powierzchni gdy wystarczy odsłonić niewielki fragment instalacji. niewielki fragment instalacji. Ponadto, wilgoć jest siedliskiem grzybów, pleśni, dlatego również wilgoć długo ukryta, zalegająca w ścianach i pod posadzką sprawia, że narażasz siebie na utratę zdrowia.

W kontekście ubezpieczenia będziesz mieć argument dla rzeczoznawcy, że prace zostały zlecone w możliwie najkrótszym czasie. Jest to początek przygotowywania dokumentacji przedstawianej później ubezpieczycielowi. Działanie Centrum Osuszania z Białegostoku obejmuje również te kwestię – przygotowujemy całą niezbędną dokumentację z realizacji.

Jeżeli wykrywanie wycieków rozpocznie się odpowiednio wcześnie, zazwyczaj krótszy jest cały proces osuszania danego pomieszczenia, kondygnacji lub powierzchni. Można więc szybciej przywrócić stan instalacji sprzed zalania, przeprowadzić niezbędne naprawy.

lokalizacja wycieków białystok

Z naszą pomocą będziesz mieć pewność, że do współpracy wybierasz specjalistów znających specyfikę branży, wyposażonych w odpowiedni sprzęt i urządzenia.

Zapytaj o lokalizację wycieków wody, jesteśmy do dyspozycji

Każda sytuacja wymaga indywidualnej analizy, dlatego już podczas pierwszego spotkania możemy przystąpić do pomiarów, wykonania zdjęć będących później częścią dokumentacji, omówienia strategii działania. Stale przybywa nam zadowolonych Klientów, co jest najlepszym potwierdzeniem skuteczności wykrywania wycieków.

Menu