Osuszanie budynków po zalaniu Łomża

Szybkie działanie, gdy potrzebujesz osuszania budynków po zalaniu w Łomży

Nadmiar wilgoci w powierzchniach i powietrzu wnętrz jest zawsze szkodliwy dla budynku i użytkowników. Prowadzi do niszczenia nawierzchni oraz głębszych warstw struktury danego obiektu, tworzy też warunki sprzyjające rozwojowi drobnoustrojów, w tym pleśni szkodliwej dla zdrowia. Jeżeli miała miejsce awaria instalacji wodnej lub z innej przyczyny potrzebujesz usługi osuszania budynków po zalaniu, wybierz firmę z niezbędnym doświadczeniem. Współpracując z Centrum Osuszania będziesz mieć pewność, że szybko zdiagnozujemy przyczynę w mieszkaniu, domu, dowolnym obiekcie.

Koncepcja wynajmu osuszaczy z profesjonalną obsługą

Współczesne urządzenia są zautomatyzowane w takim stopniu, że standardowy zakres działań wykonują po odpowiednim ustawieniu parametrów, bez stałego nadzoru. Jeżeli zatem do usunięcia nadmiaru wilgoci wystarczą podstawowe funkcjonalności, możemy zaproponować usługę wynajmu osuszaczy. Dostarczymy jedno lub kilka urządzeń pod wskazany adres w Łomży, przeprowadzimy pomiary wilgotności, aby wiedzieć, jaki tryb i czas pracy ustawić, aby uzyskać optymalne efekty.

Gdy jednak szkody są znacznie większe i należy wdrożyć bardziej zaawansowane działania dotyczące osuszania budynków po zalaniu, niezbędne będzie zastosowanie dodatkowych urządzeń oraz metod.

Jak działamy podczas osuszania podposadzkowego

Woda i wilgoć w głębszych warstwach podłogi wymagają odpompowania – jest to część procesu osuszania podposadzkowego. Do takich powierzchni wielowarstwowych odpowiednie są:

pompa ciśnieniowa i separator wody – działają w trybie ssącym (metoda wyciągowa). Pompa wyciąga nadmiar wody spod podłogi, następnie wyprowadza wilgotne powietrze, a w jego miejsce wtłacza suche, ogrzane. Separator oddziela natomiast wodę od powietrza, aby nie trafiła ona do pompy.

osuszacz i pompa ciśnieniowa – to praca w trybie tłoczącym (metoda iniekcji ciśnieniowej). Może być stosowana na tzw. podłogach pływających, czyli takich z dylatacją pomiędzy parkietem a ścianami. Przerwa ta pozwala odprowadzać wilgoć spod posadzki, nie jest potrzebne osobne odpompowywanie.

urządzenia „kombi” – jedno urządzenie będące połączeniem wszystkich powyższych, pozwalające na wykonanie po sobie metody wyciągowej, a następnie iniekcji ciśnieniowej na potrzeby między innymi osuszania budynków po zalaniu.

Regularne kontrolowanie poziomu wilgoci w osuszanych powierzchniach pokazuje efekty niemożliwe do osiągnięcia z użyciem domowych metod.

Proces usuwania szkód wodnych powierz firmie z doświadczeniem

Z osuszaniem budynków po zalaniu nie należy zwlekać, ponieważ wilgoć wnikająca w głębsze warstwy ścian, sufitów i podłóg może spowodować osłabienie ich struktury, a gdy stan taki trwa zbyt długo, często dochodzi do rozwoju wspomnianych wyżej mikroorganizmów. Do usuwania szkód wodnych używamy zaawansowanych urządzeń, od wydajnych osuszaczy po solidne wentylatory. Prace obejmują zazwyczaj:

wykonanie oględzin pomieszczeń,

ustalenie przyczyny zalania,

wykonanie pierwszych pomiarów wilgotności, wykonanie zdjęć do dokumentacji,

odpompowanie wody, jeżeli znajduje się pod podłogą,

dobór i ustawienie trybu pracy urządzeń,

kontrole w trakcie osuszania,

zakończenie prac, ostatnie pomiary i finalną dokumentację zdjęciową.

osuszanie budynków Łomża

Dbałość o każdy z powyższych etapów ma kluczowe znaczenie również dla ubezpieczyciela, jeżeli będziesz składać wniosek o odszkodowanie po osuszaniu budynków po zalaniu.

Przyspieszamy prace dzięki skutecznemu lokalizowaniu wycieków

Ustalenie przyczyny zalania jest konieczne, gdy nie wiesz, w którym dokładnie miejscu doszło do uszkodzenia rur rozprowadzających wodę znajdujących się w ścianach, a także gdy usterka dotyczy ogrzewania podłogowego. Część źródeł wycieku pomaga ustalić kamera termowizyjna, lecz gdy potrzebne jest dokładniejsze wskazanie miejsca danej instalacji, możemy zastosować gaz znacznikowy w metodzie zwanej próbą ciśnieniową. Instalację opróżniamy z wody, wpuszczamy do niej gaz (w pełni bezpieczny dla człowieka) i sprawdzamy manometrem, gdzie są spadki ciśnienia. To sposoby na lokalizowanie wycieków bez skuwania powierzchni.

W przypadku trudniejszych sytuacji, gdzie tradycyjne metody zawodzą, nasza firma specjalizuje się również w lokalizowaniu wycieków wody za pomocą zaawansowanych technologicznie urządzeń akustycznych. Te specjalistyczne narzędzia są szczególnie skuteczne w wykrywaniu niewielkich, ale uporczywych wycieków, które mogą umykać innym metodą.

Nasze usługi obejmują również specjalistyczną działalność, gdzie oferujemy ekspertyzy oraz szybką pomoc w rozwiązywaniu problemów z wyciekami. Zespół doświadczonych fachowców jest gotowy na szybką interwencję, wykorzystując najnowocześniejsze technologie do efektywnej lokalizacji przecieków w Łomży.

Prace techniczne przy lokalizowaniu wycieków w Łomży

Realizujemy wykrywanie wycieków w Łomży – profesjonalizm i innowacja

Nasze usługi wykrywania wycieków wody w Łomży charakteryzują się zaawansowanym poziomem technicznym oraz doświadczeniem, które przekłada się na skuteczność i precyzję. Wykorzystując nowoczesne technologie, takie jak kamery termowizyjne, detektory wilgoci i specjalistyczne urządzenia pomiarowe, jesteśmy w stanie szybko i efektywnie zlokalizować źródło problemu. Nasze działania nie ograniczają się jedynie do wykrycia wycieków, ale również obejmują propozycje konkretnych rozwiązań, które pomagają w zapobieganiu przyszłym problemom. Dzięki temu nasi klienci  mogą czuć się bezpieczni, wiedząc, że ich nieruchomości są chronione przed skutkami niekontrolowanych wycieków wody.

Inwestujemy w osuszacze, aby spełniać oczekiwania Klientów

Osuszania budynków po zalaniu możesz potrzebować w wielu sytuacjach – od najbardziej prozaicznych, jak awarie domowych sprzętów, po ulewne deszcze. Każda sytuacja wymaga sprawnej diagnostyki i dobrania osuszaczy tak, aby po zakończonych pracach można było wrócić do użytkowania danych pomieszczeń. Możesz zamówić usługi Centrum Osuszania z dojazdem do Łomży, zadzwoń do nas i poznaj szczegóły.

Menu