Osuszanie budynków po zalaniu Bielsk Podlaski

Realna pomoc w osuszaniu budynków po zalaniu

Usługi osuszania budynków po zalaniu świadczymy na terenie całego województwa, również w Bielsku Podlaskim. Bez względu na rodzaj obiektu i ilość zawilgoconych powierzchni dostarczamy profesjonalne osuszacze, a także inne urządzenia, aby wnętrza domów, mieszkań naszych Klientów oraz budynków różnego przeznaczenia były ponownie gotowe do użytkowania. Doświadczenie sprawia, że realizujemy również niestandardowe, wieloetapowe zlecenia.

Zasadność lokalizowania wycieków

W niektórych sytuacjach oczywista jest przyczyna zalania i źródło problemu, natomiast często dochodzi do uszkodzenia instalacji wodnej albo instalacji ogrzewania podłogowego, a to wymaga precyzyjnego określenia miejsca wycieku. Proces lokalizowania wycieków wykonujemy, aby:

zminimalizować uszkodzenia ścian, stropów – potrzebne będzie tylko odsłonięcie niewielkiej części instalacji zamiast na przykład usunięcia całej posadzki.

zapobiec dalszemu zalewaniu – przed procesem osuszania konieczna jest naprawa usterki. Gdy zostanie to wykonane, możemy przystąpić do pracy.

możliwie szybko rozpocząć usuwanie wilgoci – wiemy wtedy, czy potrzebne jest odpompowanie wody, czy wystarczą podstawowe działania.

Podstawową metodą ustalania źródła wycieku ciepłej wody na potrzeby osuszania budynków po zalaniu jest badanie z użyciem kamery termowizyjnej. Kolory pokazane na wyświetlaczu odwzorowują temperaturę powierzchni, ważne są zwłaszcza duże różnice temperatur.

Innym badaniem jest próba ciśnieniowa w metodzie gazu znacznikowego. Pozwala diagnozować instalacje z ciepłą lub zimną wodą. Jest bardziej czasochłonna, lecz często niezbędna. Wymaga opróżnienia instalacji z wody, a następnie napełnienia jej gazem znacznikowym (całkowicie bezpiecznym) i sprawdzenia z użyciem manometru, czy są spadki ciśnienia. W takich miejscach instalacja jest nieszczelna.

Dobieramy osuszacze do specyfiki działań

Zależnie od warunków podczas osuszania budynków po zalaniu należy dostarczyć odpowiedni sprzęt. Mogą to być osuszacze:

kondensacyjne – niezbędne przy większych zawilgoceniach, ponieważ usuwają z powietrza więcej wody na godzinę niż modele adsorpcyjne. Jednocześnie wymagają temperatury otoczenia powyżej 5 stopni, w pomieszczeniach nie może być zbyt zimno.

adsorpcyjne – mają funkcję grzewczą, zatem mogą być używane w nieogrzewanych wnętrzach, na przykład przy 0 stopni Celsjusza. Są mniej wydajne, lecz z powodzeniem dosuszają powierzchnie po niewielkich wyciekach.

„kombi” – połączenie osuszacza i pompy idealne do konstrukcji wielowarstwowych, w tym posadzek z pustką.

osuszanie budynków Bielsk Podlaski

Urządzenia te możemy przywieźć do Bielska Podlaskiego lub okolicznych miejscowości i wykonać kompleksową usługę osuszania budynków po zalaniu.

Wynajem osuszaczy jako alternatywa w Bielsku Podlaskim

Możliwość skorzystania z opcji wynajmu osuszaczy jest wybierana przez Klientów Centrum Osuszania, u których nie są potrzebne działania zaawansowane. Dostarczamy wtedy potrzebne osuszacze, a także – zależnie od zapotrzebowania – wentylatory, pompy ciśnieniowe, separatory wody, przekazujemy wszystkie istotne informacje dotyczące użytkowania oraz instruujemy w kwestii obsługi. Urządzenia te po naszym zaprogramowaniu nie wymagają zmiany ustawień, mogą pracować w cyklach lub w trybie ciągłym. Wilgoć jest odparowywana ze ścian, sufitów, posadzek, a następnie pobierana z powietrza i zatrzymywana w zbiorniku osuszacza kondensacyjnego lub odprowadzana na zewnątrz, gdy używany jest model adsorpcyjny.

Współpracę na zasadzie wynajmu na potrzeby osuszania budynków po zalaniu polecamy osobom mającym możliwość kontrolowania warunków w pomieszczeniach, ponieważ od tego w znacznej mierze zależy skuteczność działań. Jest to także ekonomiczne rozwiązanie, gdy takie urządzenia są potrzebne cyklicznie, chociażby sezonowo podczas ulewnych deszczów.

Wynajem osuszaczy powietrza w Bielsku Podlaskim, różne modele osuszaczy na tle budynku

Profesjonalne osuszanie podposadzkowe

Zalanie głębszych warstw podłogi spotykamy w różnych okolicznościach, między innymi spowodowane awariami instalacji i urządzeń domowych. Wodę należy możliwie szybko odpompować, a następnie wtłoczyć powietrze do warstw, w których nadal znajduje się wilgoć. Tutaj zalecamy skorzystanie z kompleksowej usługi osuszania podposadzkowego, ponieważ często potrzeba kilku różnych urządzeń oraz ich umiejętnego zastosowania, aby osiągnąć zamierzony efekt w budynkach po zalaniu.

Jedną z technik jest uzupełnienie standardowych działań o wytworzenie podciśnienia za pomocą pompy ciśnieniowej. Suche, ogrzane powietrze dociera wtedy do głębszych warstw posadzki, a wcześniej wilgotne powietrze pobierane jest stamtąd i przepuszczane przez separator wody. W pomieszczeniach zamieszkałych stosuje się urządzenia z odpowiednim filtrem HEPA.

Usuwanie szkód wodnych zawsze na czas

Zamawiając osuszanie budynków po zalaniu możesz wezwać nas do Bielska Podlaskiego lub innej miejscowości w okolicy. Możliwie szybko dostarczymy niezbędne urządzenia i akcesoria, aby zmniejszyć ryzyko powstania dodatkowych uszkodzeń poza samym zawilgoceniem powierzchni. Mamy niezbędną wiedzę i doświadczenia w dziedzinie usuwania szkód wodnych, co widać na przykładzie wykonanych i bieżących realizacji. Centrum Osuszania to pewność, że wybierasz firmę zaangażowaną w każde zadanie. Z chęcią udzielimy dodatkowych informacji, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Menu