Osuszanie budynków po zalaniu Suwałki

Zamów osuszanie budynków po zalaniu z dojazdem do Suwałk

W przypadku zawilgoconych powierzchni należy działać możliwie najszybciej, aby nie dopuścić do wnikania wilgoci w głębsze warstwy ścian czy stropów. Oferując osuszanie budynków po zalaniu zapewniamy szybkie terminy realizacji, dostarczamy na miejsce niezbędny sprzęt, wykonujemy też pomiary oraz dokumentację zdjęciową, niezbędną dla ubezpieczyciela. Współpraca z nami jest zatem kompleksowa, co doceniają dotychczasowi i aktualni Klienci.

Dobór metody zależny od rodzaju szkód

Gdy mamy do czynienia z zawilgoceniami powierzchniowymi lub takimi, gdzie woda nie wniknęła w głąb ścian czy podłóg, prace prowadzimy bez ingerencji w strukturę powierzchni. Wystarczą osuszacze kondensacyjne lub adsorpcyjne, których działanie sprawia, że woda odparowuje z powierzchni i jest gromadzona w odpowiednim zbiorniku urządzenia lub odprowadzana na zewnątrz. Działamy również wtedy, gdy woda znajduje się w warstwach pod posadzką. Współpraca z Centrum Osuszania to pewność, że jesteśmy odpowiednio przygotowani do wykonania każdej usługi.

Urządzenia adsorpcyjne sprawdzają się w trudniejszych warunkach, mogą pracować przy temperaturze powietrza 0°C, więc stosujemy je między innymi tam, gdzie nie działa ogrzewanie wnętrz.

Osuszacze kondensacyjne to większe wymogi co do warunków otoczenia, lecz potrzebują niemal trzykrotnie mniej energii elektrycznej podczas osuszania budynków po zalaniu.

Metody podposadzkowe wymagają zastosowania dodatkowo agregatu podciśnieniowego lub specjalnej pompy. Woda jest odpompowywana, a pozostała wilgoć osuszana za pomocą ogrzanego powietrza.

Niezależnie od przyczyny oraz skali problemu możesz skontaktować się z nami i skorzystać z osuszania budynków po zalaniu. Podejmujemy się wykonywania zadań standardowych, a także na znacznie większą skalę.

Jednorazowe lub cykliczne usuwanie szkód wodnych

Mieszkańcy Suwałk i okolic mogą zgłaszać się do nas zarówno w sytuacji zalania przez sąsiada z wyższego piętra, czyli zdarzenia raczej incydentalnego, jak też w okolicznościach powtarzających się. Należy do nich między innymi woda po ulewnych deszczach w piwnicach i nisko położonych garażach. Tutaj również należy za każdym razem zadbać o szybkie usuwanie szkód wodnych ze ścian i posadzek.

Jeżeli możesz otrzymać odszkodowanie od ubezpieczyciela (swojego lub sprawcy zalania – zależnie od okoliczności), w ramach osuszania budynków po zalaniu prowadzimy niezbędną dokumentację. Przedstawia ona stan początkowy, postępy prac oraz ich finał wraz z pomiarami wilgotności powierzchni oraz fotografiami na każdym etapie.

Istota lokalizowania i wykrywania wycieków

Często przyczyna zalania jest znana i nie wymaga dodatkowej diagnostyki, lecz w niektórych sytuacjach konieczne jest dokładne zbadanie instalacji hydraulicznej w danym pomieszczeniu lub w całym budynku. Osuszanie budynków po zalaniu może być konieczne również po awarii ogrzewania podłogowego. Aby zapobiec ewentualnym pomyłkom i mieć pewność, w którym miejscu doszło do rozszczelnienia danej instalacji, stosujemy między innymi kamerę termowizyjną. Do lokalizowania i wykrywania wycieków służy również metoda gazu znacznikowego. Mamy doświadczenie niezbędne do zastosowania odpowiednich rozwiązań.

osuszanie budynków Suwałki

Osuszacze sprawdzonego producenta w codziennej praktyce

Marka Corroventa jest znana i ceniona ze względu na komplementarność tworzonych urządzeń oraz ich wydajność, również w trudnych warunkach. Korzystając z tych rozwiązań podejmujemy się realizacji zadań wymagających pracy osuszaczy w trybie ciągłym, nawet przez kilkanaście dni, także w połączeniu z innymi urządzeniami tej marki, na przykład z wentylatorem niskociśnieniowym, gdy suszona jest warstwa izolacyjna podłóg i ścian.

Proces osuszania budynków po zalaniu zawsze w rozsądnej cenie

Bez względu na to, czy działamy na terenie Suwałk, czy bliższych lub dalszych okolic, całkowity koszt usługi jest dostosowany do rynkowych realiów. Nowoczesny sprzęt to niższy pobór energii elektrycznej, co ma znaczenie również dla Twoich rachunków. Wybierz Centrum Osuszania, aby szybko reagować na każdą sytuację wymagającą interwencji.

Menu