Porady

Profesjonalne usuwanie wilgoci ze ścian

Spis treści


Zalanie domu lub mieszkania niesie z sobą wiele szkód, które uniemożliwiają dalsze użytkowanie nieruchomości. W takiej sytuacji ważną rolę odgrywa szybka reakcja w celu zapobiegania rozwojowi pleśni w obrębie konstrukcji – siedliska grzybów stanowią bowiem zagrożenie dla zdrowia domowników. Przed przystąpieniem do prac remontowych konieczne jest zatem wykonanie fachowego usuwania wilgoci ze ścian. Usługi w tym zakresie świadczy nasza firma Centrum Osuszania.

Kiedy potrzebne jest usuwanie wilgoci ze ścian?

Zalanie budynku może wynikać z różnych przyczyn. Mowa tu między innymi o powodziach, które zdarzają się stosunkowo często w niektórych rejonach naszego kraju. Szkody wodne są wywoływane również przez awarie sprzętów domowych, na przykład pralki – uszkodzony przewód odpływu przekłada się na przedostawanie się wody. W przypadku pomieszczeń ulokowanych na poddaszu zawilgocenie może wynikać z intensywnych opadów deszczu, zwłaszcza gdy obecne są nieszczelności w dachu.

Do opisywanego problemu doprowadzają też awarie w obrębie instalacji – chociażby wodno-kanalizacyjnej czy centralnego ogrzewania. Przewody ukryte w konstrukcji obiektu uniemożliwiają jednak dostrzeżenie wycieku od razu, a usterka objawia się w postaci grzybów i pleśni na powierzchni ścian. Jak wspomniano, ma to znaczenie nie tylko dla estetyki pomieszczeń, lecz przede wszystkim dla zdrowia użytkowników budynku. W takiej sytuacji profesjonalne usuwanie wilgoci ze ścian musi być poprzedzone lokalizacją wycieków, gdyż miejsce awarii nie jest widoczne z zewnątrz.

Usuwanie wilgoci ze ścian – na czym to polega?

Po zlokalizowaniu źródła wycieku specjaliści dobiorą optymalną metodę osuszania. W naszej firmie posiadamy profesjonalne urządzenia, które umożliwiają szybkie i skuteczne działanie. Jesteśmy w stanie dopasować odpowiedni sprzęt do potrzeb konkretnej realizacji. Posiadamy bowiem osuszacze:

  • kondensacyjne – skraplają wilgoć z osuszanego powietrza za sprawą wbudowanego agregatu skraplającego; osuszone powietrze wydostaje się następnie ponownie do pomieszczenia; ten rodzaj charakteryzuje się energooszczędnością, jednak jego wydajność jest uzależniona od temperatury w budynku; sprawdzają się w dużych i bardzo zawilgoconych budynkach, a dzięki odporności na zanieczyszczenia mogą efektywnie wywiązywać się ze swoich zadań nawet w warunkach budowy oraz remontu;
  • absorpcyjne – w tym przypadku powietrze trafia do specjalnego filtra, który usuwa wszelkie zanieczyszczenia, po czym przechodzi przez rotor pochłaniający wilgoć; urządzenie zapewnia wysoką wydajność niezależnie od temperatury w obiekcie, jednak wykazuje zwiększony pobór prądu; sprzęt jest także wrażliwy na zanieczyszczenia, zatem nie sprawdzi się w przypadku remontu; będzie jednak odpowiedni do niewielkich pomieszczeń i miejscowych zawilgoceń, zwłaszcza w mieszkaniach czy domach jednorodzinnych, czemu sprzyja jego cicha praca.

Nasi specjaliści dysponują zarówno kondensacyjnymi, jak i absorpcyjnymi osuszaczami od renomowanej marki Corroventa. Ich zastosowanie przekłada się na możliwość usunięcia szkód wodnych w ciągu kilku lub kilkunastu dni w zależności od skali problemu.

Zapraszamy do nawiązania współpracy

Współpraca z profesjonalistami to oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Samodzielne działania mogą bowiem okazać się nieskuteczne, w wyniku czego konieczne będzie powtórzenie procesu usuwania wilgoci ze ścian. Aby skorzystać z kompleksowej obsługi, warto skontaktować się z wykwalifikowaną kadrą pracowniczą firmy Centrum Osuszania. Zadbamy o zlokalizowanie wycieku, zajmiemy się osuszaniem pomieszczeń z zastosowaniem wysokiej klasy urządzeń, a także pomożemy w załatwieniu spraw formalnych z ubezpieczycielem.

skuteczne usuwanie wilgoci ze scian

Zobacz również Osuszanie podłóg z zastosowaniem sprawdzonych metod


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Kiedy należy zwrócić się o usługi usuwania wilgoci ze ścian?

Usługi usuwania wilgoci ze ścian są potrzebne w przypadku zalania budynku, awarii sprzętów domowych, intensywnych opadów deszczu lub awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej czy centralnego ogrzewania, które mogą prowadzić do grzybów i pleśni na ścianach.

Jakie metody osuszania ścian oferuje Centrum Osuszania?

Centrum Osuszania oferuje metody osuszania za pomocą osuszaczy kondensacyjnych, skraplających wilgoć z powietrza, oraz osuszaczy absorpcyjnych, które przepuszczają powietrze przez specjalny filtr i rotor pochłaniający wilgoć.

Czy urządzenia do osuszania ścian są energooszczędne?

Osuszacze kondensacyjne charakteryzują się energooszczędnością, ale ich wydajność jest uzależniona od temperatury w budynku. Osuszacze absorpcyjne są wydajne niezależnie od temperatury, ale wykazują zwiększony pobór prądu.

Jak długo trwa proces usuwania szkód wodnych przez firmę Centrum Osuszania?

Proces usuwania szkód wodnych przez firmę Centrum Osuszania trwa kilka lub kilkanaście dni, w zależności od skali problemu.

Jak skontaktować się z firmą Centrum Osuszania, aby skorzystać z kompleksowej obsługi osuszania?

Aby skorzystać z kompleksowej obsługi osuszania, warto skontaktować się z wykwalifikowaną kadrą pracowniczą firmy Centrum Osuszania. Szczegółowe dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej firmy, w zakładce Kontakt.

Menu